How to Play Mechanica – Czech

Představujeme vám tři zbrusu nové modely ROBOUKLÍZEČŮ, připravených vcukuletu uklidit vaši ušpiněnou lidskou domácnost!

Translated by Pavel Bacovsky

Robot Basic

Tento základní model vysává čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Díky tomu můžete své ruce zaměstnat obvyklými lidskými činnostmi. Například vkládáním jídla do úst, nebo upouštěním jídla na podlahu.

Robot Plus

Tomuhle úslužnému robůtkovi pomocnou ruku podávat nemusíte. On už totiž jednu má! Díky ní dokáže zacházet s běžnýmy druhy náčiní, například prachovkami, záchodovými zvony, noži, atd. Zvládne i vyprat. Vyrábí se v jasně oranžové.

Robot Deluxe

Tohoto robota jen tak něco nezastaví. Je vybaven antigravitační technologií a s radostí vás bude následovat cestou na nákup, do práce, i na schůzky. Vyrábí se v sytě fialové.

Komponenty

Obchod

(kolotoč)

Plán továrny

(4)

Trezor

(4)

Kartička s pravidly

(4)

Peníze

(1, 5, 10, 20)

9 různých zlepšováků

(3 od každého typu)

Nákres

(15)

Kartička robota ARMAND-0

Rozdvojka

(10)

Velká dodávka

(8)

Obrovská dodávka

(6)

Žeton pro hru jednoho hráče

Robot Basic

(24)

Robot Plus

(24)

Robot Deluxe

(24)

Vážená dvojnohá osobo z masa a kostí.

Lidské „zákony“ nám, umělým inteligencím, nedovolují řídit vlastní továrny. Potřebujeme tedy Vaši pomoc při správě jednoho z našich závodů na výrobu ROBOUKLÍZEČŮ.

Při řízení továrny budete mít naprostou svobodu, ale pod jednou podmínkou: „ za všech okolností musíte expedovat nové roboty.“ Nepřestávejte, dokud ROBOUKLÍZEČI nebudou … „sloužit“ … v každé domácnosti. Pro Operaci Čistota je zapotřebí velkého množství ROBOUKLÍZEČŮ.

Roboti nepotřebují peníze. Všechny peníze, které během zaměstnání u firmy Mechanica vyděláte, jsou Vaše. Utraťte je, dokud můžete.

ARMAND-0, Správce lidských zdrojů

Mechanica

Konec hry a závěrečné vyhodnocení

 

Hra skončí, když už v obchodě nezbývají žádné zlepšováky. Hráč s největším obnosem peněz se stává vítězem, a může si své bohatství užít až do začátku Operace Čistota.

Sečtěte:

 • Peníze v peněžence (za expedici robotů)
 • Peníze v trezoru (za kompletaci nákresů)
 • Hodnota všech zlepšováků (liší se dle typu)

Příprava hry

 1. Každý hráč obdrží:
  • plán továrny;
  • trezor;
  • kartičku s pravidly;
  • ⑤①①① do peněženky;
  • Robota Basic (umístěte jej do důlku na Záklaním Fabrikátoru).
 2. Zamíchejte dílky zlepšováků, pokud jste tak ještě neučinili. Šest (6) jich dejte na hromádku „Extra“ a zbytek (21) jich dejte na hromádku „Zlepšováky.“
 3. Vložte svrchní dva dílky z hromádky „Zlepšováky“ do Obchodu na pozice s cenovkou 7 a 5.
 4. Otočte svrchní karty každého balíčku Nákresů.
 5. Náhodně vyberte, kdo bude začínat. Kartičku robota ARMAND-0 položte mezi prvního a posledního hráče.
 6. Ujistěte se, že hrajete se správným počtem hromádek zlepšováků.

 

Hra pro 1-3 hráče Hra pro 4 hráče
Hrajte jen s hromádkou „Zlepšováky.“ Hromádku „Extra“ potřebovat nebudete. Když vám dojdou dílky z hromádky „Zlepšováky“, hra pokračuje s hromádkou „Extra“.

Toto je Vaše továrna

Toto je Vaše továrna, která vyrábí roboty a ti Vám přináší zisk!

Během hry budete přesouvat roboty z fabrikátorů ve Startovní Zóně do dodávek v Nakládací Zóně. Budete také nakupovat vylepšení pro svou továrnu, která vám umožní vylepšovat roboty nebo zvyšovat jejich výrobu.

Začátek hry

Zdá se, že jste všichni připraveni rozjet výrobu!
Každý hráč zprovozní svou továrnu.

Zatím pouze přesuňte robota Basic po běžícím pásu dokud nezapadne do důlku. Vaše továrna zatím nemá žádná vylepšení. Váš robot Basic by tak měl skončit v malé dodávce vaší prostřední řady.

„Ano, přikázali jsme vám umístit robota do fabrikátoru. Tak a teď ho přesuňte do dodávky. Poslušný člověk je hodný člověk.“

Nezapomeňte, že továrny musíte zprovoznit na konci každého pracovního dne. Správce lidských zdrojů ARMAND-0 Vám to připomene. Jeho kartička je umístěna mezi posledním a prvním hráčem a je na tahu pokaždé, když na něj přijde řada. Pravidla pro robota ARMAND-0 nalezne níže.

Průběh vašeho tahu

Poté, co všichni hráči zprovozní továrnu, se hraje po směru hodinových ručiček od prvního hráče k poslednímu. Na tahu provedete následující úkony:

 1. Expedice robotů a inkasování peněz.
 2. Nákup nových zlepšováků.
 3. Výroba robotů pro další tah.
 4. Otočení obchodu a vložení nového dílku vylepšení.

Kartička s pravidly vám tyto úkony připomene kdykoliv budete potřebovat.

1. Expedice robotů

Všechny roboty naložené do dodávek můžete odeslat do nových domovů a inkasovat za ně peníze. Roboty, které chcete odeslat přesuňte z dodávek do sdíleného zásobníku. Za každého odeslaného robota přidejte peníze do své Peněženky podle následujícího klíče:

Robot Basic → ②

Robot Plus → ④

Robot Deluxe → ⑥

Roboty, které jste neodeslali můžete využít na dokončení Nákresů.

2. Nákup zlepšováků

V obchodě můžete zakoupit zlepšováky pro vaši továrnu. Zlepšováky zvýší kvalitu nebo množství vašich robotů, takže za ně můžete inkasovat ještě více peněz.

Cena zlepšováku je znázorněna na odpovídajícím políčku v obchodě. Můžete nakoupit tolik zlepšováků, kolik máte peněz v peněžence.

Po zakoupení zlepšováku se rozhodněte, zda jej chcete umístit do továrny nebo jej recyklujete na roboty.

Umístění zlepšováků

Fabrikátory patří do vaší Startovní zóny (na plánu vlevo) a dodávky do Nakládací zóny (na plánu vpravo). Ostatní zlepšováky můžete umístit na kterékoliv pole Výrobní haly (uprostřed).

Abyste zlepšovák umístili, nemusíte jej spojit s jiným dílkem.

Po umístění zlepšováku s ním není možno dále hýbat. Umístěné zlepšováky však můžete strhnout a tím udělat místo pro nové.

V kapitole „Časté dotazy“ naleznete další informace o umístění zlepšováků.

Recyklace zlepšováků

Namísto do Výrobní haly vhoďte zlepšovák do Recyklátoru (otvor v Obchodě). Umístěte tolik robotů, kolik je zobrazeno v Recyklační hodnotě zlepšováku, do důlků ve vaší Startovní zóně.

Když jste spokojení s vaší situací ohledně umístění či recyklace zlepšováků, následuje Výroba robotů.

3. Výroba robotů

Ze sdíleného zásobníku přesuňte jednoho (1) robota do důlku v každém z vašich Fabrikátorů. Fabrikátory zobrazují model robota, který vyrábějí.

4. Otočení obchodu

 1. Otočte Obchod o jedno políčko ve směru hodinových ručiček. Všechna políčka cenovek musí ukazovat čísla. Zlepšováky právě zlevnily!
 2. Z hromádky vezměte svrchní zlepšovák a umístěte jej do políčka Obchodu s cenovkou 7.
 3. Pokud zlepšovák spadne do Recyklátoru, je okamžitě recyklován, a vy dostanete tolik robotů kolik je zobrazeno v Recyklační hodnotě zlepšováku. Umístěte roboty do důlků ve vaší Startovní Zóně.

Kdykoliv během vašeho tahu

Kdykoliv během vašeho tahu můžete dokončit Nákres a nakoupit rozdvojky nebo dodávky. Počkejte alespoň do druhého pracovního dne, než se těmito prvky budete zabývat. Nejdříve se zaměřte na to, co vám nabízí Obchod.

Rozdvojky

Rozdvojky vám umožní poslat robota ve směru vámi vybrané šipky.

Rozdvojku si můžete koupit kdykoliv, její cena zůstává vždy stejná a činí ①.

Dodávky

Velká dodávka a Obrovská dodávka vylepšují malou dodávku ve vaší základní továrně.

Velká dodávka stojí ③ a vejdou se do ní 2 roboti. Obrovská dodávka stojí ⑤ a vejdou se do ní 3 roboti. Velkou dodávku můžete vylepšit na Obrovskou dodávku za ③. Dodávky si můžete koupit kdykoliv, jejich cena zůstává vždy stejná.

Dokončení nákresů

 

Pokud máte v dodávkách roboty vyznačené na Nákresu, můžete je vrátit do sdíleného zásobníku, jako kdybyste je expedovali. Ale namísto do Peněženky, vložte peníze, vyznačené na Nákresu, do vašeho Trezoru.

(S penězi v trezoru nesmíte během hry manipulovat, započítávají se až do závěrečného vyhodnocení.)

Potom otočte oba Nákresy do horizontální polohy. Tím deklarujete, že je na konci pracovního dne nahradí Nákresy nové. Zbývající hráči stále mohou Nákresy dokončit, i když jsou otočeny.

 

 

Během jednoho tahu můžete dokončit oba Nákresy, ale každý nákres můžete dokončit pouze jednou.

ARMAND-0 je na tahu!

ARMAND-0
Správce lidských zdrojů

Kartička robota ARMAND-0 je umístěna mezi posledním a prvním hráčem, a tehdy přijde na řadu. Jak se na dobrého Správce lidských zdrojů sluší, ARMANDO-0 se postará o všechnu skutečnou práci, takže vy nemusíte nic dělat. ARMAND-0:

Zkontroluje, jestli je hra u konce:

Přečtěte si kapitolu „Konec hry.“ Pokud jsou podmínky pro konec hry splněny, ARMAND-0 ukončí svůj tah.

Nahradí dokončené Nákresy:

Pokud jsou Nákresy otočeny do horizontální polohy (tzn. hráč dokončil alespoň jeden Nákres během předchozího pracovního dne), oba vezměte a dejte je na spodek jejich balíčků. Otočte obě svrchní karty. Toto jsou Nákresy pro další pracovní den.

Zprovozní továrny všech hráčů:

Všichni hráči společně zmáčknou knoflík na Kartičce robota ARMAND-0. Všechny továrny jsou zprovozněny současně v následujících dvou krocích:

 1. Přesuntě všechny roboty ve vaší továrně po směru šipek na běžících pásech, dokud se nedostanou do důlku. Jakmile se tak stane, s robotem během tohoto tahu dále nesmíte hýbat.
 2. Aktivujte všechny své Zlepšováky, které v sobě mají roboty.

Většina zlepšováků funguje tak, že zničí roboty ve vstupním důlku (důlek nejblíže vstupu, ohraničený červeným tečkovaným kroužkem). Zničení roboti jsou nahrazeni novými (více původních robotů, nebo vylepšený robot) tak, že je umístíte do všech ostatních důlků na dílku Zlepšováku.

Přečtěte si kapitolu „Zlepšováky“, kde se dozvíte, co který Zlepšovák konrétně umí.

Pokud jste tak ještě neučinili, než budete pokračovat ve hře, dokončete první pracovní den.

Příklad zprovoznění továrny

ARMAND-0 je na tahu. Všichni hráči stisknou knoflík na jeho kartičce. Zuzana zprovozní svou továrnu, a všichni ostatní hráči udělají totéž:

Krok 1: Přesun robotů

a. Zuzana přesune robota Plus z Vylepšovače do své horní dodávky.

b. Zuzana přesune robota Deluxe z Měniče do své prostřední dodávky.

c. Zuzana přesune robota Basic do vstupního důlku Vylepšovače.

d. Zuzana přesune robota Basic Baličkou, dá ① do Trezoru, a umístí robota Basic do jednoho ze vstupních důlku Měniče.

e. Zuzana přesune robota Basic rozdvojkou, a rozhodne se jej poslat do prostřední řady. Dále jej přesune Baličkou, dá ① do Trezoru, a umístí robota Basic do druhého vstupního důlku Měniče.

Krok 2: Aktivace zlepšováků

f. Robot Basic ve Vylepšovači je nahrazen robotem Plus který je umístěn do výstupního důlku Vylepšovače. Robot Basic se vrací do sdíleného zásobníku.

g. Dva roboti Basic v Měniči jsou nahrazeni jedním robotem jakéhokoliv modelu. Zuzana si vybírá model Deluxe a umístí jej do výstupního důlku Měniče.

Robot Plus, vyrobený Vylepšovačem, a robot Deluxe, vyrobený Měničem, se nemohou pohnout z výstupních důlku dokud ARMAND-0 není opět na řadě.

Srážka robotů (a jé!)

Kdykoliv dva roboti skončí ve stejném důlku, „srazí“ se. Vyberte, který robot srážku přežije, a který se vrátí do zásobníku. Pokud by robot opustil továrnu na horním nebo dolním okraji, je taktéž vrácen do zásobníku.

Konec hry

Pokud dojdou dílky na hromádce (hromádkách) zlepšováků i v Obchodě, hra končí. Přečtěte si kapitolu „Konec hry a závěrečné vyhodnocení“ na straně 2.

Úklid

Poté, co je určen vítěz:

 1. Vraťte roboty a peníze do krabice.
 2. Hráči rozeberou své továrny.
  • Dodávky a rozdvojky jsou uloženy na své hromádky v krabici.
  • Posbírejte všechny Zlepšováky, včetně těch, které byly recyklovány. Zamíchejte je. Dejte 6 Zlepšováků na hromádku „Extra“ a zbývajících 21 na hromádku „Zlepšováky“.
 3. Zamíchejte všechny Nákresy a rozdělte jej na dva balíčky, jeden po 7 a druhý po 8 kartách. Uložte je na jejich místo v krabici obrázkem dolů.
 4. Kartičky s pravidly, trezory, a Kartičku robota ARMAND-0 uložte pod Obchod.

Pravidla pro jednoho hráče

Tento měsíc je v provozu jen jeden závod. Moje záznamy však ukazují, že lidé podávají nejlepší výkony, když s někým soutěží. Stanu se tedy tvým rivalem. Překonej moje skóre, NEBO POZNÁŠ DRTIVOU SÍLU RECYKLÁTORU.

Hru připravte jako normálně, ale ARMAND-0 dostane svůj vlastní Trezor a počáteční peníze. ARMAND-0 také dostane Žeton pro hru jednoho hráče.

Jste na tahu jako první. Váš tah funguje úplně stejně jako při hře pro více hráčů. Jedinou výjimkou je, že továrnu zprovozníte sami na začátku svého tahu.

ARMAND-0 si na začátku svého tahu hodí „podvojnou rozhodovací maticí“ (žetonem pro hru jednoho hráče). Pokud žeton padne na volbu „drahé“, ARMAND-0 dostane ⑤ a z Obchodu zakoupí nejdražší Zlepšovák, který si může dovolit. Pokud žeton padne na volbu „levné“, ARMAND-0 dostane ① a z Obchodu zakoupí nejlevnější zlepšovák. Pokud si ARMAND-0 nemůže dovolit žádný Zlepšovák, dostane ④ a tento tah si nic nekoupí.

Všechny zlepšováky, které si ARMAND-0 koupí, položte vedle jeho trezoru. I když ARMAND-0 nemá vlastní továrnu, za každý hodnotný Zlepšovák dostane spoustu bodů. Pečlivě tedy zvažte, které Zlepšováky mu dovolíte zakoupit.

Na konci svého tahu ARMAND-0 jako obvykle nahradí Nákresy, a otočí Obchodem.

Váš tah ARMAND-0 je na tahu
 • Zprovoznění továrny.
 • Expedice robotů a inkasování peněz.
 • Nákup nových zlepšováků.
 • Výroba robotů pro další tah.
 • Otočení obchodu a vložení nového dílku vylepšení.
 • Spustí podvojnou rozhodovací matici.
 • Nahradí nákresy.
 • Otočí obchodem.

 

Pokaždé, když použijete Hyperaktivní Fabrikátor, ARMAND-0 dostane ① ido Trezoru za robota Plus a ⑤ do Trezoru za robota Deluxe.

Hra končí v okamžiku, kdy není možno zakoupit žádné Zlepšováky. ARMAND-0 počítá body jako normálně, s tou výjímkou, že hodnotu každého svého zlepšováku násobí šesti. To znamená, že jeden Měnič má pro něj hodnotu 24 bodů!

Časté dotazy

Musím Zlepšováky vždycky umístit směrem zleva doprava?

Ne! Zlepšováky nemusí být umístěny směrem zleva doprava. Můžete je umístit, nebo s nimi rotovat, jakkoliv budete chtít. Například Balírnu často budete chtít umístit na výšku, takže bude ukazovat nahoru nebo dolů.

Zlepšováky můžete dokonce instalovat pozpátku, ale buďte opatrní. Pokud je robot dopraven po běžícím pásu do výstupního důlku Zlepšováku, nebo narazí do jeho ploché strany, robot bude zničen. Budete tedy potřebovat spoustu rozdvojek, abyste roboty správně navigovali s ohledem na zlepšováky instalované pozpátku.

Mohu se Zlepšováky po umístění do továrny hýbat?

Ne, ale můžete strhnout jakýkoliv Zlepšovák ve svojí továrně, a udělat tak místo pro nový. Kdykoliv strhnete Zlepšovák, umístěte jej do Recyklátoru. Nedostanete jeho Recyklační hodnotu, a všichni roboti na Zlepšováku budou ztraceni.

Mohu vylepšit dodávku nebo Fabrikátor, i když jsou v nich roboti?

Pokud vylepšíte dodávku (např. Malou na Velkou), ve které jsou roboti, přesuťe tyto roboty do nové dodávky. Pokud postavíte Fabrikátor na políčko s robotem, robot se přesune do nového Fabrikátoru. Ale pozor! Pokud strhnete jakýkoliv jiný typ Zlepšováku v němž jsou roboti, tak o tyto roboty přijdete.

Musím expedovat všechny svoje roboty?

Ne! V pozdějších fázích hry si možná budete chtít některé roboty ponechat mezi tahy, abyste jich měli dostatek na dokončení obtížnějšího Návrhu. Během několika prvních kol byste však měli každopádně expedovat všechny své roboty.

Co když se zlepšovák nehodí do mojí továrny?

Pokud nový Zlepšovák nevyhovuje vaší továrně, protože je v kolizi s výstupem nebo plochou stranou jiného Zlepšováku, tak jej nemůžete instalovat. Máte na výběr buď recyklovat nový zlepšovák, nebo strhnout starý.

Pomoc! Mám víc robotů než volného místa!

Občas se stane, že budete mít více robotů, než volného místa. Pamatujte si, že roboty, které dostanete z Recyklace a z Hyperaktivního Fabrikátoru můžete umístit do jakéholiv důlku ve vaší Startovní zóně. A to včetně těch důlků, které už v sobě robota mají (nahradíte starého robota novým). Pokud váš Fabrikátor vyrobí robota, ale všechny jeho důlky jsou již plné, rozhodněte, kterého si ponecháte.

Vždy si můžete ponechat ty nejlepší roboty, které máte.

V jakém pořadí se zprovozní moje továrna?

Všichni roboti ve vaší továrně se přesouvají současně. Abyste si snáze zapamatovali, kteří roboti se již přesunuli, a kteří ještě ne, doporučujeme přesunout nejprve roboty v pravé části vaší továrny, odzhora dolů.

Jak vyrobím roboty Plus a Deluxe?

Měniče a Vylepšovače přemění ostatní roboty na modely Plus a Deluxe. Hyperaktivní Fabrikátor vyrábí modely Plus a Deluxe, ale zároveň vyrábí roboty pro vaše soupeře. Pokud nemáte ani jeden z těchto zlepšováků, vždycky můžete recyklovat zlepšovák v Obchodě. Recyklované zlepšováky vám přinesou buď jednoho robota modelu Deluxe, nebo dva roboty modelu Plus.

Musí být všichni roboti, které použiji na dokončení Nákresu, ve stejné dodávce?

Ne! Všichni roboti, které použijete na dokončení Nákresu musí být ve vašich dodávkách, ale nemusí být ve stejné dodávce.

Zlepšováky

*Balírnou, Leteckým trenažérem a Nabíječkou může projít během tahu každý robot pouze jednou. Pokud by měl stejný robot projít jedním z výše uvedených Zlepšováků podruhé během stejného tahu, bude zničen.

Vylepšovač

Zvýší úroveň modelu o jeden stupeň.

Když během tahu robot skončí ve vstupním důlku, je zničen a nahrazen robotem o jednu úroveň lepším. Tohoto robota vložte do výstupního důlku. Basic se změní na Plus, Plus se změní na Deluxe. Když je ARMAND-0 opět na tahu, robot ve výstupním důlku opustí Zlepšovák.

Robot Deluxe se při průjezdu Vylepšovačem nijak nezmění. Do výstupního důlku jej dejte tak, jak je.

Degradovač

Vymění jednoho robota za tři roboty o jednu úroveň nížší.

Když během tahu robot skončí ve vstupním důlku, je zničen a nahrazen třemi roboty o jednu úroveň nížšími, které umístíte do výstupních důlků. Robot Deluxe se promění na 3 roboty Plus, Plus se promění na 3 roboty Basic. Když je ARMAND-0 opět na tahu, všichni roboti opustí Zlepšovák (první směrem vzhůru, druhý pokračuje rovně, a třetí směrem dolů).

Robot Basic se při průjezdu Degradovačem nijak nezmění. Do výstupního důlku jej dejte tak, jak je.

Rozmnožovač

Vytvoří přesnou kopii robota.

Když během tahu robot skončí ve vstupním důlku, je zničen a nahrazen dvěma roboty stejné úrovně, které umístíte do výstupních důlků. Když je ARMAND-0 opět na tahu, všichni roboti opustí Zlepšovák (jeden směrem nahoru, druhý pokračuje rovně).

Rozmnožovač lze též umístit rubovou stranou vzhůru. První robot tak může pokračovat do dolní řady.

Měnič

Vymění 2 roboty za 1 dle vašeho výběru.

Během tahu, když jsou oba vstupní důlky zaplněny, tito dva roboti jsou zničeni a do výstupního důlku vložíte jednu kopii robota – model dle vašeho výběru. Nejčastěji budete chtít vyměnit 2 modely Basic za jeden model Deluxe, ale vstupní důlky nemusí obsahovat roboty stejného modelu. Robot ve výstupním důlku opustí Zlepšovák, když je ARMAND-0 opět na tahu.

Oproti ostatním Zlepšovákům má Měnič dva vstupní důlky. Měnič se nespustí, dokud nejsou oba důlky zaplněny. Robot tak může v Měniči čekat i několik pracovních dní.

Fabrikátor

Produkuje robota modelu Basic během fáze „Výroba robotů“ při vašem tahu. Vždy vyrobí jednoho robota, ale může skladovat roboty dva.

Fabrikátory jsou vždy umísteny ve Startovní zóně vaší továrny vlevo. Fabrikátor má 2 důlky na roboty, ale během tahu vyrobí jen jednoho robota. Druhý důlek můžete využít na skladování robotů, které obdržíte od hráčů, kteří využívají Hyperaktivní Fabrikátor, nebo když dostanete roboty z recyklovaných zlepšováků. Roboti v obou důlcích opustí Fabrikátor, když je ARMAND-0 na tahu.

Hyperaktivní Fabrikátor

Produkuje buď robota modelu Plus nebo robota modelu Deluxe během fáze „Výroba robotů“ při vašem tahu. Poté odešle jednoho robota i všem vašim soupeřům.

Zlepšovák funguje stejně jako Fabrikátor, ale když vyrobíte robota, ohlašte, který model se chystáte vyrobit. Pokud je to model Plus, každý soupeř obdrží jednoho robota Basic a umístí jej do důlku ve Startovní zóně. Pokud vyrábíte model Deluxee, každý soupeř obdrží jednoho robota modelu Plus nebo Basic, dle jejich výběru. Pokud jsou všechny jejich důlky ve Startovní Zóně zaplněny, soupeři si mohou vybrat, kterého robota si ponechají.

Balírna

Pokaždé, když balírnou projede robot, vložte ① ze sdíleného zásobníku do svého Trezoru.

Roboti v Balírně nezastavují, pouze jí projedou.

Nabíječka

Tento zlepšovák vyrobí robota modelu Basic, kdykoliv jím projede jiný robot.

Když robot projede nabíječkou, vložte jednoho robota modelu Basic do jednoho ze dvou výstupních důlků zlepšováku. Tito noví roboti opustí Nabíječku, když je ARMAND-0 opět na tahu.

Roboti, projíždějící Nabíječkou, v ní nezastavují.

Letecký trenažér

V rámci své řady hodí robota tak daleko, jak budete chtít. Za každý zlepšovák, který robot přeletí dostanete ① do Peněženky.

Hození roboti přistanou ve vstupním důlku jiného zlepšováku ve stejné řadě, nebo mohou letět až do dodávky na konci řady. Letecký trenažér háže roboty ve směru své ploché strany. Zlepšovák můžete natočit jak budete chtít.

Rozdvojky jsou zlepšováky a tak za jejich přelet také inkasujete peněžní bonus.

Roboti v Leteckém trenažéru nezastavují, pouze jím projedou.

Rozdvojka

Umožní vám poslat projíždějícího robota jedním ze dvou výstupních směrů dle vašeho výběru.

Roboti na Rozdvojce nezastavují, pouze jí projedou.

Rozdvojku můžete koupit kdykoliv za ①.

Rozdvoky jsou skvělou volbou pro zvýšení flexibility vaší továrny. Zároveň vám umožní opravit chyby při umístění zlepšováků.

Velká dodávka

Nahrazuje jednu z dodávek ve vaší Nakládací zóně a uveze dva roboty namísto jednoho.

Velkou dodávku můžete koupit kdykoliv za ③. Velkou dodávku můžete vylepšit na Obrovskou dodávku rovněž za ③.

Obrovská dodávka

Nahrazuje jednu z dodávek ve vaší Nakládací zóně a uveze tři roboty namísto jednoho.

Obrovskou dodávku můžete koupit kdykoliv za ⑤.